O NÁS

Karolinka – dřevěnice Slavonie

Stylová dřevěnice v krásném a malebném prostředí valašské přírody v  bezprostřední blízkosti lyžařského skiareálu Karolinka (930 m) s dojezdem na lyžích až k chalupě.
Dřevěnice je situována nedaleko hlavní cesty, avšak na polosamotě přímo u lesa, takže je pro návštěvníky zajištěno úplné a dostatečné soukromí.

Pobyt na naší chalupě umožňuje vynikající podmínky pro pěší turistiku, cykloturistiku, sjezdové i běžecké lyžování a tenis (400m), výchozí místo pro pěší turistiku na Javorníky, Vsetínské vrchy a Beskydy. Ve vzdálenosti 2 km je štěrkové jezero s možností koupání, windsurfingu, skoky na lyžích i rybaření.
Ve vedlejší obci Velké Karlovice je pak vzdálenosti cca 3 km nově postavené koupaliště s nerezovou vanou a vodními skluzavkami, bowling i další tenisové kurty.

Ozdravný pobyt:

Chráněná krajinná oblast Beskydy poskytuje záruku čisté přírody.
Chalupa má optimální spojení nadmořské výšky, vlhkosti vzduchu, obsahu kyslíku ve vzduchu a celkově nižší průměrné teploty.
Díky tomu, že leží mimo obec a je ze všech stran obklopena lesy s protékající horskou bystřinou, vyniká také neobyčejnou čistotou vzduchu, zejména bakteriologickou.
  Pobyt u nás je tedy zároveň spojen s příznivými účinky na veškeré nemoci horních cest dýchacích, krevní oběh, nervovou soustavu a vegetativní nervstvo.
  Vynikající pro astmatiky.

Dřevěnice je nedávno zkolaudována a splňuje podmínky pro náročné zákazníky i pro milovníky stylových valašských chalup.
Velký krb, který je dominantou obývací jizby a má i tradiční „ležení za pecí“, vůně dřeva i výhled do korun stromů je zárukou toho, že zde strávíte pobyt v příjemné relaxační atmosféře a užijete si tradiční „koloryt“ Valašska.

Dispozice:

Pro pohodlí našich hostů disponuje chalupa třemi samostatnými apartmány (6 ložnic) s vlastním sociálním zařízením (3 x WC + sprcha nebo vana). Kapacita chalupy je 15 lůžek.
Je zde dále obývací pokoj (valašsky jizba) s kuchyňským koutem, který je vybaven myčkou, sklokeramickou varnou deskou, lednicí, MW troubou, varnou konvicí a vším potřebným nádobím.

Ve sklepních prostorách se připravuje prostor pro využití volného času našich hostů (sauna, minibar, samostatné sociální zařízení a stolní tenis).

Topení je elektrické nebo je možné topit krbem s krbovou vložkou.

Pohodlné parkování přímo u chalupy, příjezd celoročně až k chalupě. Vlaková zastávka 400m, bus 300 m.

O obci:

Karolinka, v níž žije v současné době bezmála 2 800 obyvatel, je situována v malebném údolí podél řeky Vsetínské Bečvy ve východní části okresu Vsetín.
Střed obce leží v nadmořské výšce 485 m a nejvýše položeným místem je Malý Javorník (1019,2 m).

Pro místní občany a tisíce turistů, kteří přijíždějí za krásami Beskyd do Karolinky a okolí, poskytuje město dobré zázemí v oblasti služeb, a to zejména sítí obchodů, restaurací, dále je zde pobočka České spořitelny včetně bankomatu, pobočka České pošty, sídlo Policie ČR a sídlo místních úřadů s rozšířenou působností.
Vedle výše uvedených služeb a institucí je zde zdravotní středisko s ordinacemi obvodních i odborných lékařů (praktický lékař, rehabilitace, zubař, gynekologie atd.) a lékárna.
Karolinka má také své vlastní Valašské národní divadlo, kde se přestavují divadelní soubory z Prahy i dalších měst republiky.
Je zde ateliér akademického malíře Ilji Hartingera s prodejní galérií.

Karolinka Karolinka
<< Červen 2024>>
POUTSTČTPASONE
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

    volno        obsazeno

    rezervace        výměna

V den ukončení pobytu "VÝMĚNA" je možno objekt obsadit.

Rezervovat ubytování

Karolinka - ubytování dřevěnice

Karolinka - ubytování dřevěnice

Karolinka - ubytování dřevěnice

Karolinka - ubytování dřevěnice

Karolinka

Ubytování na Valašsku - Chalupa Babská
Počasí